Semester i skärgårdstaden Karlskrona!

Skapat: av Göran Olsson
Tagged With:

Pingstförsamlingen i Karlskrona kommer under sommaren att hyra ut en av sina lägenheter till sommargäster.

Lägenheten består av tre sovrum. Badrum med dusch. Vardagsrum och kök. Lägenheten ligger i Karlskrona centrum i Pingstkyrkan på Västra Köpmansgatan 5 med gångavstånd till skärgårdsbåtar och sevärdheter. Flera fina badplatser alldeles i närheten

Information om bostaden

Kök:Kyl/frys, spis, ugn, tvättmaskin, kaffebryggare, vattenkokare, brödrost, elvisp, mikrovågsugn, husgeråd och barnstol. Sittplatser till 6 personer med plats för 2 extra stolar. 

Sovrum: 3 sovrum med 6 sängplatser. Sovrum 1 dubbelsäng och resesäng till barn. Sovrum 2 våningssäng. Sovrum 3 våningssäng. Täcken och kuddar till 8 personer. Det finns 2 ihopfällbara extrasängar vid behov.

Badrum: 1 badrum med duschkabin och toalett.

Mediautrustning: TV, inget wifi

Lägenhetsregler: Incheckning söndag 15.00 / utcheckning söndag 11.00. Max antal gäster 8. Husdjur inte tillåtna. Rökning förbjudet. Inga fester tillåtna. Lägenheten uthyres möblerad. För skada på eller förlust av inventarierna svarar hyresgästen. Hyresgästen ska sköta och vårda den upplåtna egendomen. Lägenheten lämnas i fint skick, disken diskad och sopor tömda.

Pris
5800 kr/vecka inkl städning. Hyran betalas vid bokningen.
Parkering ingår inte, hänvisas till kommunens parkering enligt gällande taxa.

Kontakt: viktoria.eriksen@hotmail.com

Sovrum 1
Sovrum 2 och 3
Allrum
Köket
Badrum och Entré/Hall

Mer om Världsarvsstaden Karlskrona läser du på http://www.visitkarlskrona.se/sv

Upplev Karlskrona från ovan
 

SE

våra gudstjänster i efterhand

PRENUMERERA

på vårt församlingsutskick

GE EN GÅVA

till verksamheten

SECOND HAND

Pingstkyrkans Second Hand

LP-VERKSAMHETEN

vår sociala verksamhet

LÄS ANKARET

vår församlingtidning